دوربین هوشمند 

تجهیزات امنیتی یکی از مهمترین اقلامی است که برای ساختمان های مختلف با کاربری های مختلف استفاده میگردد. افزایش نظارت، امنیت بالاتر و آسایش از مهمترین فواید سیستم های نظارتی است. دوربین های نظارتی از مهمترین اجزای این سیستم ها میباشد. در کشور ما نیز همگام با دیگر کشورهای جهان انواع دوربین های تحت شبکه و امنیتی و حفاظتی تولید، مونتاژ و استفاده میگردد.

این دوربین ها ولی تفاوت های چشمگیری با انواع دوربین هوشمند دارند. در این مقاله شرکت خانه های هوشمند به بررسی انواع دوربینهای هوشمند میپردازیم و امکانات آن ها را تشریح می نماییم. همچنین به تفاوت های این دوربین ها با نمونه های غیرهوشمند موجود میپردازیم.

امنیت و ایمنی در خانه هوشمند با دوربین هوشمند

سناریوهای امنیتی یکی از مهمترین بخش های یک سیستم اتوماسیون ساختمان است. انواع سنسورهای حرکتی، در و پنجره، سنسورهای شکست شیشه، سنسورهای دود و آتش و مونواکسید کربن، انواع رله های هوشمند قطع جریان برق، شیرهای برقی و موتوری هوشمند و … از تجهیزات ویژه امنیتی و ایمنی در یک ساختمان و خانه هوشمند هستند. همچنین انواع دوربین هوشمند از مهمترین وسایلی است که برای داشتن یک ساختمان تمام هوشمند مورد نیاز میباشد.

دوربین های امنیتی  دوربین های هوشمند

دوربین های امنیتی به شما کمک میکند تا هر نقطه ای از جهان بر ساختمان، کسب و کار و یا هر محل دیگری نظارت داشته باشید. همچنین این دوربین ها قابلیت ضبط تصاویر و نگهداری آن ها در هاردهای مختلف را دارا هستند. برای داشتن یک سیستم امنیتی مبتنی بر دوربین های تحت شبکه شما علاوه بر دوربین ها، به تجهیزاتی مانند دی وی آر، هارد برای ذخیره اطلاعات، زیر ساخت سیم کشی و … احتیاج دارید.

دوربین هوشمند در شهر هوشمند

انواع دوربین هوشمند امنیتی

دوربین های امنیتی بنا به نوع و شکل ظاهری، محل قرار گیری و نوع کارکردشان به انواع مختلفی تقسیم میگردند. این دوربین ها در انواع دوربین های دام (Dome) ، بالت (Bolt) ، دوربین های گردان و … تقسیم میشوند. این دوربین ها بنا به محل قرارگیری خود به دو دسته داخلی و خارجی نیز تقسیم میشوند. این موضوع به علت نیاز به ضد رطوبت بودن دوربین برای محیط های خارجی به وجود آمده است. همچنین دسته بندی آنالوگ و دیجیتال نیز برای انواع دوربین مدار بسته وجود دارد. دید در شب نیز از امکاناتی است که برخی از دوربین های حفاظتی دارا هستند.

دوربین هوشمند
دوربین مداربسته هوشمند

دوربین های هوشمند یکی از تجهیزات ویژه سناریوهای امنیتی در خانه و ساختمان هوشمند هستند. این دوربین ها تفاوت های چشمگیری با انواع دوربین های معمولی حفاظتی را دارا میباشند.

عدم نیاز به سیم کشی
بی نیاز از دی وی آر
بدون نیاز به هارد برای ذخیره تصاویر
انتقال تصویر ساده
مجهز به انواع سنسورهای حرکتی
دید در شب فوق العاده
دارای امکاناتی مانند ضبط و پخش صدا
قابلیت سناریو نویسی برای ضبط تصاویر و …
از مهمترین مزیت های دوربین های هوشمند هستند.

این دوربین ها به علت استفاده از تکنولوژی اینترنت اشیا مستقیما به شبکه جهانی وب متصل میشوند و شما را قادر میسازند تا از هر نقطه ای جهان به وسیله این سیستم نظارت دائمی بر ساختمان خود داشته باشید. تصاویر ضبط شده در این دوربین های هوشمند در یک حافظه میکرو SD داخلی خیره میگردند. همچنین این سیستم قابلیت ذخیره فیلم ها بر روی فضای ابری را نیز دارا میباشد. سناریو پذیر این دوربین ها برای پخش از مهمترین مزیت های دوربینهای هوشمند است. شما میتوانید ضبط تصاویر را به زمان وابسته کنید. همچنین به علم وجود انواع سنسورهای حرکتی در این دوربین ها، شرط ضبط تصویر تنها در زمان احساس حرکت نیز برای این دوربین ها قابلیت انجام را دارا میباشد.

شرکت ارتباطات زیر ساخت یکی از کاربران این دوربین هاست. شرکت نیک نوید پارس در این زمینه فعالیت دارد.

Leave a Comment